Праздник Обрезания Господня и день памяти Свт. Василия Великого 2015г Печать

13.01.2015г., накануне Праздника Обрезания Господня и дня памяти Свт. Василия Великого, архиеп. Кесарии Каппадокийской, Всенощное бдение в нашем храме совершил настоятель протоиерей Димитрий Осяк в сослужении всех священнослужителей храма. Во время богослужения отец Димитрий совершил литию с освящением пяти хлебов, пшеницы, вина и елея. На полиелее духовенство пропело величание святителю Василию Великому, после чтения Евангелия настоятель совершил помазание верующих освященным елеем.

Тропарь Обрезания Господня глас 1

На Престоле огнезрачнем/ в Вышних седяй со Отцем Безначальным и Божественным Твоим Духом,/ благоволил еси родитися на земли/ от Отроковицы Неискусомужныя, Твоея Матере, Иисусе,/ сего ради и обрезан был еси, яко Человек осмодневный./ Слава всеблагому Твоему совету,/ слава смотрению Твоему,// слава снизхождению Твоему, Едине Человеколюбче.

Тропарь святителя Василия глас 1

Во всю землю изыде вещание твое,/ яко приемшую слово твое,/ имже боголепно научил еси,/ естество сущих уяснил еси,/ человеческия обычаи украсил еси,/ царское священие, отче преподобне,/ моли Христа Бога// спастися душам нашим.