В храме в честь иконы Божией Матери "Умиление" возрождена традиция служения чина "Последование Недели Православия". Печать
0001PCTP 20 марта 2016 года по завершении Божественной Литургии Василия Великого благочинным храмов Восточного округа протоиереем Димитрием Осяком в сослужении клириков храма в честь иконы Божией Матери "Умиление" был отслужен чин "Последование Недели Православия". За богослужением пел большой хор храма в честь иконы Божией Матери "Умиление" под руководством регента Марии Осяк. По завершении богослужения протоиерей Димитрий Осяк поздравил прихожан храма и всех богомольцев с завершением первой седмицы Великого Поста и рассказал об истории возникновения праздника Торжества Православия и о важности почитания православных икон.

Тропарь, глас 4-й: Благода́рни су́ще недосто́йнии раби́ Твои́, Го́споди,/ о Твои́х вели́ких благодея́ниих, на нас бы́вших,/ сла́вяще Тя, хва́лим, благослови́м, благодари́м, пое́м и велича́ем Твое́ благоутро́бие/ и ра́бски любо́вию вопие́м Ти:// Благоде́телю, Спа́се наш, сла́ва Тебе́.

Слава, глас 3-й: Твои́х благодея́ний и даро́в ту́не,/ я́ко раби́ непотре́бнии, сподо́бльшеся, Влады́ко,/ к Тебе́ усе́рдно притека́юще,/ благодаре́ние по си́ле прино́сим/ и Тебе́ я́ко Благоде́теля и Творца́ сла́вяще, вопие́м:// сла́ва Тебе́, Бо́же Преще́дрый.

И ныне, глас 4-й: Я́коже вы́шния тве́рди благоле́пие,/ и ни́жнюю споказа́л еси́ красоту́ свята́го селе́ния сла́вы Твоея́, Го́споди,/ утверди́ сие́ во век ве́ка/ и приими́ на́ша в нем непреста́нно приноси́мая Тебе́ моле́ния Богоро́дицею,// всех Животе́ и Воскресе́ние.

0002PCTP